П'ятниця, 21.02.2020, 16:54

Україна Неймовірна

Меню сайту

Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                

Музей-садиба М. І. Пирогова

http://www.myvin.com.ua/ua/town/places/museums/4.html

www.pirogov.com.ua

 Національний музей-садиба М.І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

 Метою діяльності Національного музею-садиби М.І. Пирогова є збереження особливого культурного середовища, яке було за життя вченого.

 Це визначає сенс музею, представленого взаємозв'язаною системою об'єктів культурної спадщини і пам'яток садово-паркового мистецтва, до складу яких входять:

будинок, в якому жив М.І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність.

музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня.

церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого.

меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.

 Музей відноситься до найважливіших об'єктів культурної спадщини України і займає особливе місце у внутрішньому і міжнародному туризмі. 

 Експозиція, яка розгорнута у будинку М.І. Пирогова, складається з 12 розділів.

 Кожний розділ відображає певний період життя і діяльності вченого – дитинство, юність, навчання у Московському університеті, Дерптский і Петербурзький періоди, участь у війнах на Кавказі і в Криму, франко-прусській і російсько-турецькій, діяльність на посаді попечителя учбових округів, керівництво професорським інститутом за кордоном. Особлива увага приділяється висвітленню Вишенського періоду життя вченого. 

 Послідовно розкривається лікарська, наукова, педагогічна і громадська діяльність М.І. Пирогова. Особливо підкреслюється його внесок у розвиток вітчизняної і світової науки, показано пріоритет вітчизняної медицини в низці відкриттів і пропозицій вченого. Окремий розділ експозиції присвячений втіленню в життя ідей М.І. Пирогова.

 До меморіального комплексу відноситься церква-некрополь, де зберігається доступне для огляду набальзамоване тіло М.І. Пирогова, музей-аптека, в якій розгорнута експозиція, що відтворює приймальну і операційну М.І. Пирогова. Створений інтер’єр сільської аптеки другої половини ХІХ ст., де представлене аптечне начиння та посуд. Фігури для музею-аптеки виготовив київський скульптор С.М. Британ. 

 Це  єдиний в Україні і на теренах СНД музей, який має таку унікальну структуру.

 Фондова колекція музею складає 16,5 тисяч одиниць збереження. 

 У музеї створено і обладнано спеціальну лабораторію, де фахівці Московського НДЦ БМТ (Науково-дослідний центр біомедичних технологій) разом з науковцями ВНМУ і працівниками музею виконують роботи з чергових ребальзамацій тіла М.І. Пирогова.

Транспорт: маршрутне таксі:

"м/р Пирогово" - №48 (з автовокзалу "Західний" та пр. Юності), №57, 70 (від залізничного вокзалу), або №30, 47, 60 (до перехрестя пр. Юності - вул. Стахурського), автобус № 13, 18