Вівторок, 19.03.2024, 09:04

Україна Неймовірна

Меню сайту









Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                

м. Житомир

http://zhytomyr.osp-ua.info/ch-1_fl-intro.html

 В центрі України, на межі Лісостепу і Полісся, на крутих берегах притоки Дніпра – Тетерева і річки Кам’янки стоїть ось вже 11 століть давнє українське місто з ім’ям дивним і неповторним, що увібрало два найдорожчих для нас поняття: "жито” і "мир”. Це місто – Житомир! Житомир належить до найдавніших історичних і культурних міст нашої держави і є центром Житомирської області України. Його населення сягає майже 310 тисяч чоловік, а територія – 6,5 тисяч гектарів. Місто відіграє важливу економічну та науково-культурну роль в усьому поліському регіоні Волині і є в ньому найбільшим.Ще з часів середньовіччя і до сьогодні Житомир був і є адміністративним центром регіону, а в 1918 році тут кілька тижнів працював уряд Української Народної Республіки. Унікальний природний ландшафт місцевості, в якій розташований Житомир, надає йому неповторності. Майже з усіх боків Житомир оточують старовинні лісові масиви, крізь місто протікають річки Тетерів, Кам’янка лісова і Кам’янка Польова, Ярошенка, Путятинка. В місті багато парків, скверів. На західній околиці на берегах Тетерівського водоймища розкинувся чудовий гідропарк. В місті та приміській лісопарковій зоні розміщуються санаторії.

 Житомир – великий транспортний вузол України. Місто стоїть на здавна важливому історичному шляху з Києва на захід – Брест-Литовському. Тепер це дорога європейського значення Київ – Варшава. Крізь місто також проходять дороги Мінськ – Ізмаїл, а також місцеві на Хмельницький, Сквиру. Залізниці з’єднують Житомир з Києвом, Москвою, Санкт-Петербургом, Сімферополем, Львовом, Одесою, Ужгородом, Харковом.В місті діє міжнародний аеропорт, а також дві автостанції, що сполучають його з багатьма містами і селами області, України та близького зарубіжжя. П’ятнадцять мостів і транспортних розв’язок споруджено на річках міста та автомагістралях, 30-кілометрвій окружній дорозі навколо "Великого Житомира”. Найцікавішим мостом є Підвісний через Тетерів в парку ім.Гагаріна. Він утримується вантами, перекинутими через два 70-метрових пілони над Тетеревом на висоті майже 40 метрів. З мосту відкривається чудовий краєвид на схили річок, старовинні райони міста Мальованку, Корбутівку та 37-метровий Монумент Слави. Ще 1899 року - одному з перших в Україні - в Житомирі розпочався рух трамваю. З 1962 року – тролейбусів. Щороку в місті на 13 трамвайних і тролейбусних маршрутах перевозиться майже 40 мільйонів пасажирів. Довжина цих маршрутів сягає 125 кілометрів.

 Старовинна частина Житомира розміщена на трьох скелястих пагорбах над річкою Кам’янкою: на горах Охрімовій, Замковій та Петровській. Старе місто оточують нові мікрорайони, назви яких запозичені від колишніх приміських сіл чи віддзеркалюють давні "професії” цих місцевостей: Хмільники, Крошня, Видумка, Довжик, Смоківка, Корбутівка, Смолянка, Левків, Поруб.Житомир – важливий економічний та науково-технічний центр регіону. На підприємствах міста випускають верстати, скло, електронні прилади, хімволокно, тканини, меблі, взуття, авто деталі тощо.

 Житомир – батьківщина видатних вчених, письменників, композиторів. З містом пов’язані життя і діяльність багатьох відомих діячів вітчизняної науки і культури. Тут діють історико-краєзнавчий музей, картинна галерея, музей природи, літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка та меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова, літературний музей Житомирщини та музей історії пожежної охорони, єдиний в Україні музей історії космонавтики.В місті встановлені пам’ятники і меморіальні дошки Тарасу Шевченку, Олександру Довженку, Борису Тену, Володимиру Короленку, Сергію Корольову, Віктору Косенку, Олегу Ольжичу, Михайлу Коцюбинському, Олександру Купріну та багатьом іншим видатним постатям.

 Музей комонавтики

http://www.cosmosmuseum.info/

 Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова в Житомирі  - це місце, де знаходять для себе щось цікаве  дорослі й малі, куди  неодмінно приводять своїх гостей житомиряни. Сюди приходять діти, щоб поринути у світ космічної казки, не забувають сюди дорогу і їх батьки, і люди старших поколінь.

 Пишаючись своїм музеєм, житомиряни вбачають космічну закономірність у тому, що саме в їх місті на початку століття, у 1907 році, народився майбутній засновник практичної космонавтики Сергій Корольов.        Саме в Житомирі в 1970 році було відкрито меморіальний будинок-музей академіка Сергія Павловича Корольова. В єдиному пориві, всім миром створювали його. І музей цей став улюбленим дітищем житомирян, окрасою й гордістю міста та області.

 Прийшовши в музей, ви почуєте розповідь про життя і діяльність засновника практичної космонавтики, талановитого вченого, інженера Сергія Павловича Корольова. Це буде розповідь про те, як колись у Радянському Союзі зароджувались ракетобудування і космонавтика,  як робили свій вклад у цю справу науковці України.  А ще ви переконаєтесь, що це не просто музей історії техніки, це - музей Людини, що вміє, долаючи труднощі й численні перепони, створювати чудеса техніки, це музей  здійсненої мрії.

 В городе существуют музеи: 

1) краеведческий (Замковая пл., 1) — расположен в старинном особняке. Разительно отличается от стандартных провинциальных музеев такого рода, представляет реальный интерес. В музее картинная галерея — коллекции итальянских, голландских, французских, польских и русских мастеров 16 — нач. 20 вв.;

2) космонавтики (Ивана Франко, 18) — можете себе представить расположенное посреди частного сектора здание со скафандрами космонавтов, макетами летательных аппаратов, картами звездного неба и эзотерической музыкой? Если нет, заходите на улицу Франко;

3)литературно-мемориальный писателя В.Короленко (пл. Короленко, 1);

4) природы (Комарова, 18) — в здании церкви, экспозиции — стандартные чучела зверей;

5) С.Королева — авиаконструктора.

 Летом отдыхать лучше всего в гидропарке или в ботаническом саду. В парке им. Ю.Гагарина можно покататься на каруселях или поплавать по реке на лодочке (оплата – почасово). 

 Среди достопримечательностей парка культуры и отдыха - стоящий там натуральный ТУ-104 и мост необычной конструкции через реку Тетерев (с него прыгают банджи-джамперы) 

 Пивзавод в городе советского образца — выпускает хмелевой напиток только на разлив для десятка-другого наливаек. Особыми вкусовыми качествами продукция не отличается. Впрочем, чтобы ее найти сейчас в Житомире, надо хорошо потрудиться, большинство магазинов продукцию своего завода брать на продажу не хочет.